Спеціалісти стоматологічного центру «Дентамед» використовують у роботі виключно високоякісні знімні ортодонтичні апарати. Серед них:

 • еластопозиціонери;
 • знімні трейнери;
 • ретейнери;
 • ортодонтичні пластинки для дітей;
 • капи для зубів.

Докладніше про кожен із видів знімних ортодонтичних апаратів – далі в статті.

Еластопозиціонери

Еластопозиціонери – це капи, розраховані на переміщення зубів в сагітальному, трансверзальному і вертикальному напрямках. Контрольоване і ефективне виправлення зубів гарантують особливості конструкції і міцний матеріал виготовлення – вініл силікон.

Позиціонери впливають на зуби функціонально і механічно, дія апаратів розрахована на лікування прикусу незалежно від періоду (змінний або постійний).

Використання еластопозиціонерів спрямоване на:

 • Ідеалізацію оклюзії;
 • Оптимізацію апроксимальних контактів;
 • Скорочення термінів використання апаратів незнімного типу.

Показанням для застосування позиціонерів є необхідність косметичної реставрації фронтальних зубів. Даний ортодонтичний апарат зазвичай застосовують вночі. Перед тим, як вдягти позиціонер, пацієнт повинен ретельно почистити і зуби, і апарат.

На початку лікування ортодонт може призначити застосування позиціонера протягом 2-4 годин вдень в комплексі з виконанням міофункціональних вправ. Час, необхідний для того, щоб звикнути до апарата, наближений до 7 днів. Варто зазначити, що позиціонер заборонено обробляти окропом: це призведе до руйнування силікону.

В яких випадках рекомендують застосовувати еластопозиціонери?

 1. Неправильне розташування окремих зубів (вестибулярний, оральний, торт опозиційний тип положення і т.д.);
 2. Звужені зубні дуги в області премолярів до 3,5 мм, молярів до 2 мм.;
 3. Перехресний прикус / лінгвоокллюзія, вестибулоокклюзія.
 4. Ретенція і стабілізація після лікування за допомогою незнімної техніки.

Вік пацієнтів для лікування – від 8 до 16 років

Знімні трейнери

Трейнер – це апарат, виготовлений з еластичного силікону чи поліуретану, який застосовують для усунення дефектів прикусу. По суті, трейнер – це двощелепова капа, в якій передбачені спеціальні отвори для зубів. За допомогою трейнерів тренують м’язи рота, що ефективно усуває дефекти дикції пацієнта. Таким чином, дія трейнера спрямована на боротьбу проти причин порушення прикусу.

Розвиваючи «м’язеву пам’ять», трейнери закріплюють м’язи у правильному положенні. Апарати жорсткого типу здатні впливати на зуби як дротяна дуга, усуваючи не лише причини дефектів, але і наслідки неправильного прикусу.

Індикатором жорсткості трейнера є колір апарата (блакитний або рожевий). Лікування проводять у декілька етапів. Спочатку лікар призначає застосування м’якого (блакитного) апарата, а потім – жорсткого (рожевого).

В яких випадках рекомендують застосовувати трейнери?

 1. Скучені зуби нижньої щелепи у фронтальній області;
 2. Аномалії прикусу за Енглем;
 3. Відкритий тип прикусу (у фронтальній області);
 4. Глибокий прикус;
 5. Аномальне положення нижньої щелепи.

Крім усього вищеперерахованого, трейнери допомагають позбавитися неправильної вимови, а також звички смоктати пальці і неправильно ковтати.

Ретейнери

Це зміцнююча конструкція, яку рекомендовано носити після завершення ортодонтичного лікування, коли необхідно утримати відновлені зуби в правильному положенні. Іншими словами, ретейнери - це конструкція, для закріплення отриманого  результату після  вирівнювання зубів брекетами.

Вони виготовляються професійними майстрами. Їх можна придбати в готовому вигляді, а можна зробити за індивідуальним замовленням. Такі конструкції використовуються як єдиний спосіб, що дозволяє утримати рівний прикус, або в комплексі з капою.

Ортодонтичні пластинки для дітей

Знімні ортодонтичні пластинки призначені для виправлення прикусу і дефектів зубного ряду у дітей в період молочного і змінного прикусу. Залежно від конструкції пластинки, останню носять протягом доби або тільки під час сну.

У період молочного і змінного прикусу застосовують знімні ортодонтичні апарати (пластинки), так як в цей період продовжується ріст щелеп.

Вони можуть виконувати різні функції, в тому числі і такі важливі, як зміна ширини піднебіння, форми щелепних кісток і т.д.

Зовсім маленькі пацієнти з задоволенням самі підбирають колір апарату від прозорого до багатоколірного і швидко звикають до них. Ну а якщо в апараті перебуває вподобане малюкові «звірятко» або «машинка», то лікувальний апарат стає улюбленою прикрасою, до якого діти ставляться з турботою і уважно виконують всі рекомендації лікаря.

Ортодонтичні пластинки здатні виправити різноманітні недоліки – від зміни ширини піднебіння до виправлення форми кісток щелепи. Головна умова успішного лікування дитини за допомогою ортодонтичної пластинки – точне виконання всіх рекомендацій стоматолога.

Капи для зубів

Вирівнювання зубів капами - надійний і комфортний метод виправлення деяких дефектів прикусу і випрямлення зубів, який ми пропонуємо в нашій клініці.

Капа для зубів - прозора знімна конструкція, яка надає механічний вплив на зуби, поступово повертаючи їх навколо осі, і рухаючи їх на потрібне місце. Вона рекомендується для випрямлення зубів у таких випадках:

 • коли випадок нескладний і може бути вирішеий без допомоги брекетів;
 • коли пацієнт вже пройшов лікування брекетами, але його зуби ще потребують фіксації в потрібному положенні;
 • коли потрібно більш естетичний і непомітний спосіб виправлення зубів, ніж брекети.

Рішення про застосування капи приймає лікар-ортодонт після огляду і необхідних досліджень.Часто капи для зубів застосовують після зняття брекетів, коли зуби пацієнта потребують додаткової фіксації.  Капу виготовлять за індивідуальними мірками і з урахуванням того впливу, що вона повинна чинити на кожен зуб.

Замовити дзвінок
captcha
Регіст літер захисного коду значення немає
Заявка на дзвінок
captcha
Регіст літер захисного коду значення немає