Кюретажем називають процедуру чистки підясеневого зубного каменю на грануляцій, необхідну в процесі лікування захворювань ясен. Кюретаж має на меті очищення пародонтальних кишень – невеликих заглиблень, які сполучають край ясен і пришийкову частину зуба.

Глибина пародонтальних кишень: норма і патологія

Нормальною глибиною пародонтальної кишені вважається глибина не більша за 3мм. У такому випадку її очищення від мікрозалишків їжі і зубного нальоту можливе за умови якісної щоденної  гігієни ротової порожнини.

Але іноді глибина пародонтальних кишень збільшується (що може бути симптомом різноманітних стоматологічних захворювань) і звичайного чищення зубною щіткою вже недостатньо.

Така ситуація призводить до відкладення зубного нальоту й утворення зубного каменю. Аби перешкодити руйнуванню тканин і можливій втраті зубів проводять кюретаж.

Кюретаж пародонтальних кишень: етапи і види процедури

Процедура очищення пародонтальних кишень передбачає:

  • Видалення під’ясеневого зубного каменю;
  • Видалення можливих грануляцій з поверхні внутрішньої стінки ясен і з дна кишені;
  • Введення в пародонтальну кишеню біологічно активних медикаментів;
  • Накладання лікувальної пов’язки.

Розрізняють закритий і відкритий кюретаж. Перший різновид процедури передбачає очищення, яке не порушує цілісність ясен. Для лікування в такому разі достатньо очищення від нальоту, грануляцій стоматологічними інструментами.

Відкритий кюретаж, по суті, є хірургічною операцією – невелику ділянку ясен надрізають, щоб виконати більш глибокий і ефективних кюретаж. Після процедури в пародонтальну кишеню вводять спеціальний медикамент для відновлення тканини, після чого ясна зашивають.

Пам’ ятайте, що вчасний візит до лікаря – запорука найкращого результату лікування і попередження ускладнень.  У стоматологічній клініці «Дентамед» кюретаж проводять професійні лікарі-стоматологи, застосовуючи найкращі сучасні медикаменти для ефективного очищення ясен. 

Замовити дзвінок
captcha
Регіст літер захисного коду значення немає
Заявка на дзвінок
captcha
Регіст літер захисного коду значення немає