Сучасні методики стоматологічної діагностики та вдосконалення хірургічних маніпуляцій дозволяє на даний час сказати що хірургічні маніпуляції є безболісними. Звісно, сама процедура не являється приємною, до того ж реабілітаційний період заважає повноцінно жити, але психологічна підготовка пацієнта і використання протизапальних, антибактеріальних та знеболюючих засобів в послідуючому максимально згладжують неприємні моменти. Сучасна хірургія це не тільки видалення, а й комплекс різноманітних процедур які пов'язані зі збереженням та відновленням жувальної еффективності.

Наприклад:

1) Резекція верхівки кореня зуба,або гемісекція одного з коренів багатокореневого зуба дозволяє зберегти сам зуб і в подальшому навіть використати його як опору  в ортопедичній конструкції.

2) Імплантація взагалі дозволяє в послідуючому зробити незнімну конструкцію при частковій або повній втраті зубів.

3) Корекції вуздечок верхньої, нижньої губи і язика дозволяє запобігти розвитку зубощелепових деформацій і мовних дефектів.

Видалення зубів    

  Видалення зуба являє собою стоматологічну операцію по витяганню зуба з альвеолярної лунки. Такий вид стоматологічного втручання є досить поширеним, і стоматологи-хірурги клініки «Дентамед» мають необхідну кваліфікацію і великий досвід, що дозволяє виконати безболісне лікування зубів.

  Випадки до показання видалення зубів можна розділити на екстрені і планові. Екстрене видалення зубів проводиться в тому випадку, якщо зуб вже не підлягає консервативному лікуванню і його функціональність або мінімальна, або зовсім відсутня.Планові видалення проводять по ортодонтичним або ортопедичним показанням (коли положення або розміщення зуба не дозволяє його використати в подальшому, а сама його присутність викликає проблеми).

Показання для екстреного видалення зубів:

 • гострий запальний процес (наприклад, періостит або остеомієліт);

 • абсцеси, синусити і лімфаденіти (іноді можливе консервативне лікування);

 • поздовжній перелом зуба;

 • перелом коронкової частини зуба (іноді можливе пломбування або ортопедичне лікування). 

Показання до планового видалення зубів:

 • видалення зубів з непрохідними кореневими каналами, при наявності хронічних періодонтитів;

 • при неможливості зберегти зруйнований зуб;

 • у разі рухливості зубів третього і четвертого ступеня при пародонтиті;

 • при атиповому розміщенні зубів мудрості або інших зубів, які при цьому травмують слизову оболонку, перешкоджають прийому їжі або провокують порушення функції мовлення;

 • в ситуації, коли понадкомплектні і ретиновані зуби викликають больові відчуття або провокують розвиток запальних процесів (наприклад, це ретенційні кісти);

 • в разі перелому кореня зуба;

 • при виникненні таких травм, коли зуби розташовані на лінії переломів щелеп;

 • у випадку розвитку пухлинних процесів;

 • при проведенні ортодонтичного лікування;

 • при проведенні протезування (видалення одиночних зубів, які заважають стабілізації протеза).

Існує також ряд протипоказань для видалення зубів. Це ряд гострих захворювань — гіпертонічний криз, інфаркт міокарду, інфекційні хвороби; погана здатність згopтання крові(період менструації у жінки), прийом препаратів що знижують здатність згортання крові, перший і останній триместр вагітності. Якщо у людини діагностована гемофілія, зуб видаляють тільки в стаціонарі.

По можливості лікар намагається уникнути видалення зуба, оскільки після його втрати поступово зміщуються інші зуби. Як наслідок, з’являються проблеми з жуванням і не лише.Перед видаленням зуба пацієнт повинен обов’язково повідомити лікаря про те, які він вживає ліки, а також розповісти про хронічні захворювання.

Процес видалення зуба

Перед видаленням зуба робиться рентгенівський знімок, для визначення місця розташування коренів зуба. Як правило, в процесі видалення зуба використовується місцева анестезія. Під час процедури видалення зуби людина відчуває досить сильний тиск, проте больових відчуттів немає. Анестезія ефективно блокує нерви. Але якщо біль під час видалення все ж є присутнім, про це треба сказати лікареві, який може зробити додатково знеболення. Анестезію проводять за допомогою введення ліків карпульним шприцом. Іноді пацієнтові по його бажанню також можуть запропонувати седативні засоби з метою зняття нервового напруження.

Ускладнення

При недотриманні правил догляду за лункою після видалення зуба у людини, якій видалили зуб, може розвинутися альвеоліт (запалення лунки) . Альвеоліт розвивається на 2-4-й день після видалення зуба. Із-за випадання згустку крові в лунку потрапляє інфекція, внаслідок чого в лунці з’являється наліт, больові відчуття.

Іноді відзначається тривала кровотеча у людей із захворюваннями крові

Дії після видалення зуба

Після видалення зуба лікар розповідає пацієнтові, як треба поводитися, щоб уникнути проблемних моментів. Перша доба після видалення — найважливіша. Відразу після того, як зуб був видалений, може тривати кровотеча. Для її зупинки в лунку кладуть стерильну марлеву турунду , яку треба щільно притиснути. Важливо, щоб на місці видалення зуба обов’язково утворився згусток крові, який захищає лунку від інфекції. Тому, незважаючи на біль після видалення зуба, полоскати рот не слід впродовж доби. Також не можна вживати гарячу їжу і напої. Десна після видалення зуба може розпухнути. Набряк легко зняти, прикладаючи до щоки холод. До речі, лунка після видалення зуба гірше гоїться у тих, хто палить. Алкогольні напої відразу після видалення зуба пити також небажано, оскільки алкоголь може розчинити згусток крові.

Якщо видалення кореня зуба було дуже складним, то після операції больові відчуття можуть бути дуже інтенсивними. При відносно несильному болі можна застосовувати анальгетики, які продаються без рецептів(наприклад, ібупрофен, анальгін). При сильному болі лікар призначає сильніші засоби, які слід приймати строго за його призначенням. . Також в перші дні слід уникати надмірних фізичних навантажень.

У першу добу чистити зуби треба так, щоб не торкнутися лунки щіткою. Далі цей процес також має бути щадним. Спати слід з підведеною головою. Для цього під голову можна покласти додаткову подушку. Гарячі ванни заборонені.

Якщо у людини утворюється так звана “суха лунка”, то через декілька днів пацієнта може турбувати тупий біль, а з лунки з’являється неприємний запах. У такому разі треба обов’язково звернутися до лікаря і наслідувати його рекомендації. Як правило, лікар накладає пов’язку з ліками на лунку. Препарат знімає біль. Таку пов’язку треба оновлювати один раз на добу. Трапляється, що на поверхню лунки виходять частини змертвілої кістки. Людина може видалити їх самостійно.

Загоєння може тривати декілька тижнів, а іноді і місяців. Треба врахувати, що чим швидше і простіше робилося видалення зуба, тим швидше заживе лунка, і тим меншою є вірогідність ускладнень. Іноді після складного видалення зуба рекомендується прийом протизапальних препаратів, та антибіотиків щоб уникнути ускладнення.

У молодих людей лунки гояться швидше, ніж у літніх. Приблизно через три місяці після видалення зуба лунку заповнює кісткова тканина

 

«Дентамед» стоматологія у м. Рівне готова надати вам медичну допомогу будь-якої складності. 

Замовити дзвінок
captcha
Регіст літер захисного коду значення немає
Заявка на дзвінок
captcha
Регіст літер захисного коду значення немає