Зуби, незважаючи на їх міцність, через негативний вплив тих чи інших факторів можуть руйнуватися. Саме тому кожна людина хоч раз у житті обов'язково звертається до стоматологічної клініки за лікуванням чи консультацією. В деяких випадках врятувати зруйнований зуб,повернути йому міцність та красу можливо тільки за допомогою металокерамічної коронки. Якщо це не можливо, після видалення, є варіант замістити дефект мостоподібною конструкцією, використавши сусідні зуби.

Переваги незнімного протезування:

Головними цілями незнімного протезування є:

 • заміна зруйнованого або втраченого зуба;
 • надання естетичного вигляду порожнині рота;
 • відсутність дискомфорту;
 • повноцінне відновлення процесу пережовування їжі.

Деякі пацієнти вирішують не робити протезування втрачених зубів. Таке рішення може мати негативні наслідки:

 • деформація всього зубного ряду;
 • погіршення роботи системи травлення;
 • тиск на здорові зуби.

Існують такі види незнімного протезування:

 • вкладки (відновлюють зубний фрагмент);
 • напівкоронки (вініри);
 • коронки на імплантатах;
 • мостоподібні протези;
 • коронки.

За матеріалом та технікою виготовлення коронки можуть бути:

 • суцільнолита з кобальт-хромового сплаву;
 • керамічна маса на основі кобальт-хромового сплаву;
 • керамічна маса на основі діоксиду-цирконію;
 • безметалева прес-кераміка.

Основним етапом протезування на власних зубах є сепарація (обпилювання). Тим самим лікар-ортопед створює місце для майбутніх коронок або напівкоронок. Необхідно врахувати товщину майбутньої конструкції та забезпечити найкращу її фіксацію. 

Найбільшу популярність серед незнімного протезування завоював мостовидний протез. Найчастіше його використовують у тому випадку, коли зуби втрачені, але сусідні ще можуть бути опорою.

Опорами для таких протезів бувають коронки, вкладки або накладки, які тримаються на композитних матеріалах. Вкладки і накладки вважаються більш щадними методами кріплення, оскільки не вимагають обточування сусідніх зубів.

Металокерамічні коронки — найбільш вдалий на сьогоднішній день компроміс між міцністю, естетикою та вартістю при протезуванні зубів.  

Металокерамічні коронки отримали свою назву за те, що вони:

 • мають всередині литий металевий каркас. Такий каркас має товщину 0,3 — 0,5 мм. Як правило, він робиться з спеціально розробленого для стоматології кобальто-хромового або нікель-хромового сплавів. Але також можливо застосування сплавів з дорогоцінних металів, що складаються з золота, платини, паладію та ін. в різних пропорціях.
 • металевий каркас зверху покривається керамічною масою.Облицювання каркаса проходить у вигляді пошарового ручного нанесення шарів кераміки.Для кращого естетичного вигляду металокерамічної коронки біля шийки зуба використовується плечова керамічна маса яка є більш міцна та довговічна Після нанесення кожного шару відбувається спікання коронки в спеціальній печі при температурі 800 — 950 градусів. Саме при такій технології нанесення шарів кераміки і температурі спікання досягається міцний хімічний зв’язок кераміки і металу.

Переваги металокерамічних коронок

 1. Досить прийнятна естетика.У разі, якщо металокерамічні коронки виготовлені якісно — вони будуть в значній мірі відповідати зовнішньому вигляду ваших природних зубів. Однак, безсумнівно металокераміка буде поступатися в естетиці коронкам з безметалової кераміки.

 2. Довговічність і міцність. литий металевий каркас забезпечує міцність конструкції, керамічне облицювання не схильне до карієсу або стирання. Іноді можливі лише невеликі відколи керамічної маси, але це трапляється дуже рідко. Крім того, існує можливість ремонту сколів кераміки прямо в порожнині рота.

Недоліки металокерамічних коронок

 • Необхідність препарування великого об’єму тканин зуба –ця необхідність визначається мінімальною товщиною стінок металокерамічної коронки. Препарування зазвичай проводиться на глибину 1,5-2 мм з усіх боків зуба

Тому бажано: при відновленні передніх зубів віддавати перевагу вінирам, при відновленні жувальних зубів — відновним вкладкам. На жаль, для цього не завжди є умови.

 • Необхідність депульпування зубів у більшості випадків —у зв’язку з великим обсягом зняття твердих тканин зуба створюються умови, при яких в процесі препарування можливий термічний опік пульпи зуба та її загибель. Деколи загибель пульпи і розвиток запалення розвивається не відразу, а через тривалий час після фіксації коронки. Це може призвести до зняття коронки та переліковуванню кореневих каналів зуба, і відповідно веде до необхідності повторного протезування.

Тому, з метою попередження термічного опіку пульпи стоматологи перед протезуванням відразу депульпують зуб та пломбують кореневі канали. Частіше всього вдається залишати живими великі корінні зуби, у яких великий розмір коронки і великий обсяг твердих тканин (емалі і дентину). Звичайно, по можливості необхідно залишати зуби під коронками — живими, оскільки зуби в цьому випадку не стають такими ж крихкими як депульповані, і відповідно зможуть прослужити довше.

Як відбувається процес протезування

1. Терапевтична підготовка зуба -

 • Насамперед робиться рентгенівський знімок, який дозволить:

→ переконатися у відсутності запальних змін біля верхівки зуба. Якщо рентген покаже наявність вогнища запалення на верхівці кореня, то спочатку зуб потрібно буде пролікувати.

→ якщо канали зуба вже були раніше запломбовані, то рентген дозволить оцінити якість пломбування. Якщо виявляється, що кореневі канали запломбовані неякісно (навіть при відсутності запалення), то канали переліковуються

 • Необхідність депульпування зубів (видалення нерва) –

→ якщо біля верхівки кореня є вогнище запалення, то в будь-якому випадку.

→ якщо зуб живий, то з однокореневих передніх зубів найчастіше нерв видаляють , а багато кореневі жувальні зуби деколи можна залишати живими (остаточне рішення про це приймає лікар,в залежності від клінічної ситуації)

 • При наявності карієсу, старих неякісних пломб

карієс лікується, пломби змінюються, але з урахуванням необхідності попереднього депульпування зуба.

Коли коронка зуба зруйнована не більше ніж на 1/2 — зазвичай в кореневий канал ставиться скловолоконний штифт , а потім відновлюється коронкова частина зуба з пломбувального матеріалу Штифт дозволяє зміцнити відновлену коронковую частина зуба, не дасть їй зламатися при жувальних навантаженнях.

Однак коли коронка зуба зруйнована під корінь або залишилися тільки дуже тонкі стінки — життєво необхідно відновлювати коронковую частина зуба не за рахунок штифта і пломбувального матеріалу, а за допомогою коронково-кореневої вкладки ). Це ще більше збільшить надійність конструкції, і не дасть коронці відламатися при значному навантаженні.

2. Етапи протезування

Після того, як зуб був підготовлений до протезування — починається сам процес протезування. По-перше, зуб препарується з усіх сторін на товщину майбутньої коронки В результаті зняття твердих тканин зуба виходить культя. Далі стоматолог знімає відбиток, по якому в зуботехнічній лабораторії відбувається виготовлення металокерамічної коронки.

На час виготовлення постійних коронок (4-7днів) — пацієнтові роблять тимчасові пластмасові коронки. Тимчасові коронки необхідні: по-перше для того, щоб захистити обточені зуби від агресивного середовища порожнини рота, по-друге — для естетики, оскільки якщо Ви протезуєте передні зуби, то посміхатися зубами після препарування (особливо на роботі) буде дуже неприємно.

Кваліфіковані спеціалісти стоматологічної клініки «Дентамед» швидко та якісно зроблять весь комплекс ортопедичних робіт. Перед цим вони обов'язково проводять ретельну діагностику,складають анамнез та враховують побажання пацієнта. Звертаючись до лікарів клініки «Дентамед», можна бути впевненим в якості проведеного обслуговування. 

Замовити дзвінок
captcha
Регіст літер захисного коду значення немає
Заявка на дзвінок
captcha
Регіст літер захисного коду значення немає