Міфи про дитячі зуби

Міф 1. Навіщо дітям чистити зуби? Вони в них рідкі, їжа між ними не застрягає...” - іноді кажуть батьки.

Зуби у дітей розташовані рідко, поки їх мало. Але до 2.5 років прорізується повний набір — 20 штук та розташовані вони щільно. А чим щільніше зуби притиснуті один до одного, тим більша вірогідність розвитку карієсу. Слина, яка містить речовини, що нейтралізують бактерії, вже не омиває їх з усіх боків, а це означає, що наліт потрібно знімати щіткою. Щітка повинна бути зроблена з штучної щетини — натуральну щітку мікробіологи забракували, так як в ній створюються канали, де накопичуються та розмножуються мікроорганізми, - з невеликою та м'якою головкою.

Міф 2. Навіщо ставити пломби на молочні зуби? Тільки дитину нервувати. Всеодно ці зуби незабаром випадуть”, - вважає багато батьків.

Лікувати молочні зуби потрібно обов'язково. В першу чергу — для майбутніх постійних зубів. Корені молочних молярів (бокових зубів) широко розставлені та охоплюють зачаток постійного. Все, що відбувається з молочним зубом, впливає на розвиток постійного. Якщо дирочку в зубі — карієс — не полікувати, може з'явитися таке захворювання як пульпіт — запалення пульпи, в якій розташовані нерви, а потім і періодонтит — запалення навколозубних тканин. Та зачаток постійного зуба може загинути. А руйнування молочних зубів відбувається дуже швидко, набагато швидше ніж постійних, іноді навіть в лічені тижні.

Міф 3. Зуби в дітей не болять, тому що в молочних зубах немає нервів”, - думають батьки.

Нерви є. Молочні зуби також болять, але в деяких дітей вони так швидко руйнуються, що біль не встигає виникнути. Коли є біль — це і погано, і добре. Добре, тому що біль — це сигнал: потрібно йти до лікаря. 

Міф 4. От якщо зуби почнуть рости криво, тоді підемо до ортодонта. А навіщо ходити до нього з молочними зубами?” - задають питання багато батьків.

Зараз 60% дітей мають ту чи іншу ортодонтичну паталогію. У більшості — вузькі щелепи. У малюка 20 молочних зубів, а постійних буде 28 або 32. Наскільки більше потрібно розмістити! Зуби будуть крупнішими та ширшими ніж молочні. Це означає, що щелепа повинна вирости і в довжину, і у висоту. В 4 роки у дитини повинні появитися так звані треми — проміжки між зубами. А вони зараз з'являються не у всіх. Тому що діти не тренують щелепу, не нагружають її, не жують м'ясо — все більше їдять котлетки, не їдять моркву, тверді яблука. Батьки дають їм терту, подрібнену та м'яку їжу... Ортодонт обов'язково повинен оглянути те, як у малюка розвивається щелепа.

Міф 5. Чищення зубів можна повністю довірити дитині.

Дитина повинна сама провести щіткою по зубкам, але потім турботливі руки батьків мають зробити все те, що дитина сама зробити ще не може. Поступово діти вчаться правильно робити всі рухи. Цей процес квапити не можна, щоб дитині не було складно, та аби не прищепити неприязнь до чищення зубів. До 7 років стоматологи рекомендують батькам активно брати участь в чищенні зубів, а після 7 років — пасивно. Навіть рекомендовано склідкувати за підлітками, аби вони дотримувалися правильної гігієни ротової порожнини.

Міф 6. Дітям можна чистити зуби електричними щітками.

Не варто забувати, що емаль у дітей не достатньо тверда та жорсткий вплив електричної щітки може пошкодити незрілу емаль зуба. Якщо ви купите своїй дитині електричну щітку, то радості дитини не буде меж. Але якщо чищення зубів не сприймається дитиною як належне, то електрична щітка виправити ситуацію не зможе. Радість пройде, нова електрична щітка опиниться разом зі старою. Це по-перше. По-друге — навчити чистити зуби звичайною щіткою можна лише в дитинстві, потім буде вже пізно. Чомусь ми вчимо дітей малювати олівцем, хоча відразу можна вчити малювати та друкувати на комп'ютері. По-третє — чищення звичайною щіткою розвиває у дітей мануальні навички, а як відомо, розум дитини знаходиться на кінчиках пальців. Таким чином, чищення зубів звичайною щіткою буде додатковою гімнастикою для розуму. Існують спеціальні насадки для дітей на електричні щітки, але використовувати їх дітям можна лиш з 8-12 років.

ВАРІАНТИ ДИТЯЧИХ ЗУБНИХ ЩІТОК

 від 0 до 4 років

від 5 до 12 років

від 5 до 12 років

         

Замовити дзвінок
captcha
Регіст літер захисного коду значення немає
Заявка на дзвінок
captcha
Регіст літер захисного коду значення немає