м. Рівне, ул. С. Крушельницкої, 62а

Культурна програма

ЧОМУ ВАРТО ВІДВІДАТИ РІВНЕНЩИНУ?

Рівне здавна славилось своєю красивою природою та унікальними історичними спорудами. Досі вагаєтесь чи варто вам приїжджати сюди? Ми впевнені, що після нашого списку з найкращих місць Рівненщини ви вже почнете збирати валізи.

Отож, поїхали!

ПАРК ШЕВЧЕНКА У РІВНОМУ

Зелений оазис посеред міських джунглів. Що може бути краще за старовинний парк заснований в XVIII столітті? Вік окремих дерев досягає 150-200 років. Також налічується понад 160 видів дерев та кущів, багато з них екзотичні , завезені з північної Америки, далекого сходу та південної Європи. Відчуйте себе справжнім князем поруч з садибою князів Любомирських, яка розташована посеред парку. А нещодавно під парком знайшли старовинні підземні ходи, які надійно приховують таємниці минулого. Здається, тут кожен закуток п’ахне минулим.

ПАРК МОЛОДІ, ЛЕБЕДЕНЕ ОЗЕРО ТА МУЗЕЙ КОВАНИХ СКУЛЬПТУР ПІД ВІДКРИТИМ НЕБОМ

Дійсно величні та унікальні скульптури з металу розташовані в самому центрі міста. Металеві композиції «Серце» та «Закохані лебеді» завжди приваблювали закохані пари та молодят. Особливої романтики додає лебедине озеро, в якому живуть справжні лебеді, а ще багато чайок та качок. Чудове місце, щоб відпочити після важкого дня або ж для романтичної прогулянки зі своєю коханою.

Фото: mapio.net

РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНИЙ  ТЕАТР

Один з найкращих театрів України заснований в 1939 році і досі радує глядачів чудовими виставами та концертами, збираючи раз за разом повні зали. Мала сцена театру славиться своїм звуковим та світовим устаткуванням, що робить її однією з кращих в Україні. Доторкніться до мистецтва разом з нами.

Фото: rivne.travel.com

КОСТЕЛ СВ. АНТОНІЯ ТА ОРГАННИЙ ЗАЛ

Одна з найвизначніших архітектурних пам’яток Рівного. Костел має довгу та цікаву історію, адже був збудований у 1548 році на місці дерев’яної католицької церкви. Цей храм двічі будували жінки і двічі руйнували чоловіки. У 1958 році радянська влада зробила все можливе аби закрити костел святого Антонія. З кінця 60-х років ХХ століття у будівлі відкрили кінотеатр «Глобус», а у 80-х роках тут почав функціонувати зал органної та камерної музики, який дає концерти і досі. Неймовірні звуки органу заворожують, адже акустика в будівлі костелу надзвичайна.

РІВНЕНСЬКИЙ ЗООПАРК

Колекція зоопарку налічує 200 видів тварин, і вона постійно збільшується. Чудове місце для відпочинку всієї сім’ї. Зоопарк розташований на території сторого фруктового саду та лісового масиву площею 4.7 Га. Щороку в межах зоопарку народжується близько 30 видів тварин. Є і тварини, які представлені в євдиному виді на межах всієї України. Вважається одним з найкращих зоопарків України.

МУЗЕЙ БУРШТИНУ

Рівне вважається бурштиновою столицею України. Тому саме тут розташовується єдиний в Україні музей бурштину. Серед експонатів музею є справді унікальні знахідки: шматки бурштину вагою близько 2 кг та віком до 40 млн. років. Особливо цінними є камінчики з застиглими комахами, вік яких може складати десятки мільйонів років. Загалов в колекції музею можна побачити найрізноманітніші вироби з бурштину, починаючи прикрасами і закінчуючи столовими приборами.

ДУБЕНСЬКИЙ ЗАМОК КНЯЗІВ ОСТРОЗЬКИХ І ТАРАКАНІВСЬКИЙ ФОРТ

Однією з найдавніших та найцікавіших споруд рівненської області є замок князів Острозьких у місті Дубно. Датою заснування замку вважається 1492 рік. Палацовий комплекс замку складається з двох палаців, котрі розташовані один навпроти одного через двір. Це палац князів Любомирських – у північній частині замкового двору, та палац князів Острозьких – у південній. Замок багато разів штурмували, але жодного разу штурмом не взяли.

На початку ХХ століття форт у Тараканові був надзвичайно могутньою і функціональною спорудою. Три надземні й чотири підземні поверхи, електрика і телефон, 3 роти гарнізону і 50 потужних гармат — неприступна фортеця.

Після Другої світової війни форт використовували переважно як склад, але через надмірну вологість у приміщеннях та небажання вкладати кошти в опалення, від такого застосування також відмовилися. Перед Другою світовою війною чекісти НКВС підірвали підвальні поверхи, тож нині туди доступу практично немає. І хоча в будівництві і застосовували бетон, форт нині потихеньку руйнується та чекає свого другого народження.

ЗАМОК КНЯЗІВ ОСТРОЗЬКИХ В ОСТРОЗІ

Унікальний замок в Східній Європі. А цікавий він тим, що це єдиний одновежовий житловий замок, який зберігся до наших днів. Замок має цікаву 5-ти вікову історію, адже слугував культурним осередком довгий час. Це місце – колиска української еліти нового часу.

ТУНЕЛЬ КОХАННЯ

Одне з найромантичніших міст у всьому світі! Тунель кохання – це ботанічний феномен. Дерева та кущі, які спелился над залізничною колією утворюють неймовірної краси природій тунель, який манить туристів з усього світу!

НАДСЛУЧАНСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ЛАНДШАФТНИЙ ПАРК АБО “НАДСЛУЧАНСЬКА ШВЕЙЦАРІЯ”

Надслучанська Швейцарія – це справжнє природнє диво, чарівний куточок овіяний легендами. На схилах «Соколиних гір» зберігся середньовічний Губківський замок. Води річки Случ прорізають тут 35-метрові гори, створюючи в душі відчуття повної єдності з природою. Територія парку також прекрасно підходить для легкого оздоровчого відпочинку з прогулянками на свіжому повітрі та допоміжними промислами у вигляді збирання ягід, грибів, а також рибальства.